XXIV OLIMPIADA WIEDZY EKONOMICZNEJ Wyniki eliminacji II stopnia (okręgowych)

Dnia 28 marca 2011 odbyty się zawody okręgowe Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej w Opolu w siedzibie Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji. W zawodach wzięło udział 39 uczniów z 13 szkół średnich województwa opolskiego.

Prace konkursowe uczestników oceniało jury powołane przez Okręgowy Komitet OWE, w składzie:

  • doc. dr Zbigniew Kołaczkowski – przewodniczący
  • dr Maria Bucka – członek
  • mgr Józef Kaczmarek – członek

Wyniki uzyskane przez wszystkich uczestników podlegały dodatkowej weryfikacji przez Komitet Główny OWE.

Najwyższe oceny uzyskały następujące osoby:

  • Łukasz JABŁOŃSKI – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II, Opole – 61 pkt.
  • Sonia STROKA – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II, Opole, – 58 pkt.
  • Jesica KOKOT – Zespól Szkol Ekonomicznych, Opole – 57 pkt.
  • Joanna GORSKA – II Liceum Ogólnokształcące, Olesno – 57 pkt.

Wymienione wyżej osoby zostały zakwalifikowane do zawodów centralnych (finałowych) XXIV edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, które odbędą się w dniach 16-17 kwietnia br. w Jachrance, k. Warszawy.


Jubileuszowa XXV Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej pod hasłem „W poszukiwaniu nowego ładu ekonomicznego”

„W poszukiwaniu nowego ładu ekonomicznego”, to hasło przewodnie XXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Honorowy Patronat nad jubileuszową XXV Olimpiadą Wiedzy Ekonomicznej objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

W roku szkolnym 2011/2012 zawody I stopnia (szkolne) Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej odbyły się 09 listopada 2011 roku. Dnia 13 stycznia 2012 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu, odbyły się zawody II stopnia (okręgowe) XXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. W zawodach wzięło udział 38 uczniów z 13 szkół średnich województwa opolskiego.

Uczestnicy Olimpiady odpowiadali na jedno pytanie o charakterze ogólnym-Scharakteryzuj przyczyny i skutki nierównowagi sektora finansów publicznych w krajach Unii Europejskiej- nawiązujące do hasła przewodniego Olimpiady oraz rozwiązywali zadanie z analizy finansowej i 30 pytań testowych (każde z jedną prawidłową odpowiedzią).

Komitet Główny Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej do zawodów III stopnia (centralnych) zakwalifikował trzech uczniów ze szkół średnich województwa opolskiego. Są to:

  • Marcin Skrobek z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu
  • Oskar Miller z Liceum Ogólnokształcącego nr III im Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu
  • Paweł Kotyś z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr II im Marii Konopnickiej w Opolu

GRATULUJEMY! zakwalifikowanym uczniom oraz ich opiekunom i nauczycielom. Trzymamy „kciuki” za pomyślność w zawodach III stopnia (centralnych), które odbędą się 24 i 25 marca 2012 roku (sobota i niedziela) w Centrum Edukacji Statystycznej Głównego Urzędu Statystycznego w Jachrance koło Warszawy.